Hoppa till innehåll
 

Copyright © AXIELL Sweden 2012 All Rights Reserved. No part of this material may be reproduced or republished without AXIELL Sweden's express consent unless otherwise indicated.

Personal på biblioteken i Örkelljunga Personal på biblioteken i Örkelljunga

Huvudbibliotekets personal

Andreas Meimermondt -  Kultur- och fritidschef
andreas.meimermondt@orkelljunga.se, tfn 0435 55053

Sara Olsson - Bibliotekssamordnare
sara.olsson@orkelljunga.se, tfn 0435-55 024, 0734-355 056

Krister Aronsson - IT-bibliotekarie
krister.aronsson@orkelljunga.se, tfn 0435 55137

Christine Elmfors - Barnbibliotekarie
christine.elmfors@orkelljunga.se, tfn 0435 55057

Rolf Enström - Biblioteksassistent
rolf.enstrom@orkelljunga.se, tfn 0435 55054

Mimmi Lydeén - Bibliotekarie
mimmi.lydeen@orkelljunga.se, tfn 0435 55218

Ewa Zachau - Biblioteksassistent
ewa.zachau@orkelljunga.se, tfn 0435 55021


Skånes Fagerhults bibliotek

Maria Rooth - Bibliotekarie, folk- och skolbibliotek
maria.rooth@orkelljunga.se
Tfn  0435-55364 

Åsljunga bibliotek

Maria Rooth - Bibliotekarie, folk- och skolbibliotek
maria.rooth@orkelljunga.se
Tfn 0435 460722, 0734-355385

 

Biblioteken i Örkelljunga Biblioteken i Örkelljunga

Klicka på en rubrik för information om Örkelljungas bibliotek

Biblioteksenheter

Service och tjänster

Här hittar du information om service och tjänster som bara finns på Örkelljungas bibliotek, eller där Örkelljunga har särskilda regler eller avgifter. För information som gäller alla bibliotek inom Skåne Nordväst, gå till Att använda biblioteket.

 

Allmän information
Barn och unga
Boka dator
Hembygdsböcker till försäljning
Karta över Örkelljunga bibliotek
Kopiering och utskrifter
Personal
Släktforskning
Örkelljunga kommuns fotosamling

Aktuellt på biblioteken

Läseklubb
Utställningar och program